Navigace: Vladimír Slavík > Nové vedení Ostravy

Nové vedení Ostravy

 

V úterý 25.4. 2023 bylo rozhodnuto o perzonálním  složení nové koalice v pětapadesátičlenném zastupitelstvu města. Bude tvořena zastupiteli z hnutí ANO,  z volebního subjektu Spolu (ODS, KDU ČSL, TOP 09),  z dvojbloku  Starostové pro Ostravu a Piráti. Na funkci primátora byl navržen Jan Dohnal (ODS).  Nová koalice bude mít 37 členů, opozice 18. V opozici bude SPD, Ostravská levice a také nové uskupení, vytvořené bývalými členy ANO.

V jedenáctičlenné radě bude mít hnutí ANO pět zástupců, uskupení Spolu dva zástupce včetně místa  primátora, dvojblok Ostravak a Starostové pro Ostravu  tři místa a Česká strana pirátská jeden post.

Z původní rady, zvolené v září 2022 zůstane v nové radě  pouze Jan Dohnal (ODS),  Zbyněk Pražák (KDU ČSL)  a Andrea Hoffmannová (Piráti). Náměstci primátora jsou Hana Tichánková (ANO), Aleš Boháč (Starostové), Lucie Baranková Viliamová (ANO), Jiří Vávra (ANO), Dagmar Macháčková (ANO). Radními jsou Michal Mariánek (Ostravak), Lukáš Semerák (Ostavak) a Martin Bednář (ANO). Současně byly stanoveny i okruhy činností, za které jednotliví členové rady zodpovídají.

Ve srovnání s radou, zvolenou v říjnu 2022 si o tři křesla polepšil dvojblok Ostravak a Starostové, dvě  křesla ztratilo uskupení Spolu a jedno křeslo hnutí ANO, které již nemá v radě většinu.

Za zmínku stojí, že noví členové rady jsou i tři aktivní starostové městských obvodů. Je to starosta obvodu Ostrava Jih,  starostka obvodu Poruba a  starosta obvodu Radvanice a Bartovice. Hana Tichánková (ANO), která usilovala o post nejvyšší, se stala první náměstkyni primátora.

Primátor Jan Dohnal se narodil 22.5. 1980 v Ostravě, vystudoval Přírodovědeckou fakultu Ostravské univerzity, pracoval jako realitní makléř, pak si založil vlastní realitní kancelář. Do ODS vstoupil v roce 2001, v roce 2020 se stal předsedou městské organizace. Od roku 2018 byl místostarostou obvodu Ostrava Jih, předtím byl zde i radním. Po  podzimních volbách 2022 se stal náměstkem primátora města se zaměřením na dopravu a sport. Je ženatý, má dvě děti.

Co si jako občan Ostravy od nového vedení  města slibuji? Především pokračování ve stavbě nového koncertního sálu a přestavby Domu kultury města Ostravy a také ve spolupráci s vedením MS kraje uskutečnění stavby nové Moravskoslezské vědecké knihovny.

27. 4. 2023    V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma