Navigace: Vladimír Slavík > O čem informuje Ostravská radnice

O čem informuje Ostravská radnice

 

Náš městský časopis přináší ve svém únorovém čísle  tyto zajímavé zprávy:

-Rekonstrukce historické budovy ostravských jatek bude provedena podle návrhu polského architekta. Vzniknou zde prostory pro kulturní potřeby. Termín ukončení stavby není doposud znám.

-Věž Nové radnice bude mít dočasně  zlatou barvu. A to v rámci zvýraznění akce Den dětské onkologie. Zlatá barva je symbolická, jelikož zlato je nejdražší  kov a děti jsou pro své rodiče nejdražším pokladem.

-Zastupitelé města na svém posledním zasedání uctili minutou ticha čestného občana města Rajko Dolečka, který v těchto dnech zemřel. Byla  vyhlášena „amnestie“ pro černé pasažery  MHD  s tím, že si zakoupí dlouhodobé jízdenky. Dluh těchto nepoctivců již dosáhl částky 700 mil. Kč.  Mimo jiných zajímavých usnesení byly na tomto zasedání  schváleny i dotace na opravy kulturních památek a architektonicky významných staveb.

-Byly schváleny návrhy na výstavbu areálu Nové Lauby v blízkosti Masarykova náměstí .

-Ostrava významně podporuje nadané žáky. Jde o systém vyhledávání talentů od mateřských škol po školy vysoké. Princip spočívá ve sjednávání spolupráce s příslušnými  odbornými místy doma i ve světě. Na tento program je věnováno 50 mil. Kč.

-Železobetonový skelet z roku 1987 naproti Domu kultury má nového majitele. O konečném využití těchto prostor po dostavbě nebylo ještě rozhodnuto.

-Hotel  ATOM  (nyní CLARION) v Ostravě-Zábřehu   slaví 45 let. Po rekonstrukci je zde 327 pokojů a reprerentační sály, kde se konají významné konference a jiné akce.

-Ostravský „špitál“  na Fifejdách slaví 170 let od založení. Na počátku měla tato městská nemocnice pouhých 190 lůžek, dnes zde pracuje přes 2 000 zdravotníků a dalších zaměstnanců.

Tolik několik zajímavých informací z posledního čísla  městského časopisu Ostravská radnice. Má celkem 16 stránek a je k dispozici na webových stránkách města.

22.2.2018   V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma