Navigace: Vladimír Slavík > Otevřený dopis panu Martinu Gzylovi

Otevřený dopis panu Martinu Gzylovi

 

Čas od času přetiskuje mé články z Hrabovských novin Ing. Orkáč na svůj web Hrabova.info. Nijak proti  tomu neprotestuji, roste tím informovanost zdejší veřejnosti o důležitých skutečnostech a událostech.

V minulých dnech zveřejnil Ing. Orkáč můj článek z ledna 2020,  ve kterém jsem mimo jiné napsal:

„Je faktem, že náš bytový fond bude vyžadovat v nejbližších letech pro svou modernizaci významné finanční prostředky. Především se na tom musí podílet výtěžek z nájemného. Pokud je mi známo, tak nájemci zdejších obecních bytů nejsou ve své většině „sociální případy“ a nic nebrání upravovat ceny nájemného tak, aby odpovídaly cenám v jiných městských obvodech. Kromě toho je naše sídliště velmi atraktivní. I za to se musí platit.“

Na tyto mé věty reagoval prostřednictvím FB Hrabová pan Martin Gzyl takto:

„Toho člověka, který tohle vymyslel bych rád potkal a sešel se s ním. A probral bych ho do reality, pokud je čas.“

 A později své myšlenky  pan Gzyl  rozvinul takto:

„Třeba s těmi tzv. sociálními případy. Co důchodci, kterých je v obecních bytech dost. Třeba s atraktivitou, co atraktivního je na smradu s CT parku, stínění haldy všem signálům, nemožnost zaparkovat. A pán myslí třeba náš byt, kde z úřadu nemáme vůbec nic, všechno, včetně topení, koupelny, kuchyně jsme si pořídili za své. Sám jsem zbavil celý byt všude přítomné plísně. To má být atraktivní a proto drahé bydlení??? To, že dělám různé údržbářské práce ve vchodě je jen třešnička, dělám to, protože to umím a baví mě to.“

Pane Gzyle,  osobní setkání by asi nic nepřineslo, pokládám za vhodnější reagovat na Váš komentář veřejně.  Doufám, že Vám to nevadí.

Především Vám sděluji, že jsem zcela v realitě, nemusíte mě probouzet. Žiji v Hrabové již 70 let, z toho několik let jsem bydlel i na Šídlovci.

Ale přejdu ke zdůvodnění mých tvrzení.

1. Je bez diskuse, že byty na Šídlovci potřebují rozsáhlou modernizaci, která si vyžádá významné finanční prostředky. Je logické, že se na tom musí podílet především uživatelé těchto bytů.  Nebo i ti občané Hrabové,  kteří bydlí „ve svém?“ Nevím, proč bych ze svých daní měl přispívat na modernizaci bytového fondu Šídlovce.

2. Je faktem, že nájemci bytů na Šídlovci nejsou ve své většině „sociální případy“. Na jednáních zastupitelstva ani jinde o tom nikdy nebyla sebemenší zmínka. Žije tam mnoho mých známých důchodců a určitě se nepovažují za „socky“.

3. Proč by se měly  nájmy v Hrabové lišit od nájmů v jiných městských obvodech? Vždyť jde o byty dobře udržované se standardním vybavením, o který je  v širokém okolí velký zájem. Svědčí o tom i bytový pořadník. Bývalo v něm i 30 zájemců a na byt se čeká několik let. Naproti tomu v sousedním obvodě Ostrava-Jih  je nyní 120 neobsazených bytů.

Vše nasvědčuje tomu, že nejste se svým bydlením spokojen a máte z toho trauma. Musím Vás upozornit, že tento stav se může i zhoršovat. Na Vašem místě bych si hledal byt jinde, kde nebude v bytě plíseň,  smrad z CT parku a v blízkosti halda, která kazí signál. 

 

Pokud  si přejete v této diskusi pokračovat, pište na adresu vladslavik@seznam.cz.

27.8. 2020      V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma