Navigace: Vladimír Slavík > Proč kandidujeme společně s hnutím STAN

Proč kandidujeme společně s hnutím STAN

 

Klub přátel Hrabové ihned po svém vzniku prohlásil, že má zájem se zúčastnit letošních komunálních voleb.   Možnosti byly dvě:  buď vytvořit  Sdružení nezávislých kandidátů nebo se spojit s některým již existujícím celostátně registrovaným volebním subjektem.

V prvém případě by bylo nezbytné získat pro tento záměr  podpisy  nejméně  210 občanů Hrabové  s volebním právem.  Tato  cesta se nám jevila jako nereálná. Občané Hrabové po mnohaleté stagnaci místního veřejného  politického života  nemají ještě stále o komunální politiku takový zájem, aby by se tímto poměrně náročným  způsobem angažovali.

Druhá možnost je značně jednodušší.  Jevilo se nám vhodné nabídnout spolupráci  některé v Hrabové již existující politické straně. Dosavadní počet volebních subjektů v Hrabové  (ODS, ČSSD, KDU-ČSL, KSČM,  Ostravaci, ZMĚNA, se nám jevil jako optimální. Nabídli jsme svou spolupráci ODS a ČSSD,   avšak  byli jsme odmítnuti, a to se  odůvodněním, že mají pro nastávající volby dostatek svých členů a příznivců se všemi potřebnými  předpoklady vykonávat  tyto náročné funkce  i v příštím  zastupitelstvu.  

V DPH  pak nastala diskuse o dalším postupu.  Nakonec zvítězil názor, že je  pro nás  přijatelný celostátní volební program hnutí STAN. Byl proto osloven krajský tajemník tohoto hnutí, který nám poskytl podrobné informace o dalším postupu. Představitelé STAN při těchto jednáních  byli k nám velice vstřícní a slíbili všemožnou pomoc.

STAN je politické hnutí, zaměřené na komunální politiku. Své zástupce má i v poslanecké sněmovně a v senátu. V různých veřejných vystoupeních působí na členy KPH sympatickým dojmem předseda STAN Petr Gazdík, poslanci Jan Farský, Vít Rakušan, senátor Jiří Růžička. V posledních prezidentských volbách podporovalo  toto hnutí Jiřího  Drahoše, což byl i náš kandidát na tuto  funkci.

STAN  již několik let ve svém volebním programu prosazuje  oslabení byrokracie na všech stupních, transparentnost a otevřenost veřejné správy a právo na informace. To jsou požadavky i našeho klubu.

Abychom v letošních volbách uspěli, čeká nás ještě mnoho práce. Jsem ale všichni  v našem klubu  optimisté  a věříme, že mezi cca třemi tisíci dospělými  Hrabováky  se najde dostatek těch, kterým není  lhostejné dění v naší obci a další osudy Hrabové  a že podpoří  jak náš volební program tak naše kandidáty do příštího zastupitelstva.

8.6.2018     V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma