Navigace: Vladimír Slavík > Průmyslová zóna Ostrava - Hrabová v II. pololetí 2023

Průmyslová zóna Ostrava - Hrabová v II. pololetí 2023

 

Stav Průmyslové zóny Ostrava Hrabová projednává 2 x ročně zastupitelstvo města Ostravy. Stalo se tak i na jednání zastupitelstva, konaného dne 27. března 2024.

V období od července do prosince 2023 vznikly v této Průmyslové zóně další výrobní kapacity v hodnotě  583 mil. Kč. Investorem byla společnost Sungwoo Hitech s.r.o,  která se zabývá výrobou dílů pro automobily.

Celkový počet pracovních míst se v Průmyslové zóně Ostrava-Hrabová  zvýšil o 129, na konci roku 2023 zde pracovalo 9  872 zaměstnanců.  Ve zprávě je také uvedeno, že ve výrobních halách společnosti Sungwoo Hitech se instaluje nová linka na díly pro automobil Hundyai Kona, a to za osobní účasti techniků z Jižní Koreje. Ve druhé polovině roku 2023 měla tato společnost  finanční problémy s vysokými cenami energií a dalších surovin.

 Očekával jsem, že k tomuto bodu vystoupí zastupitelé města, bydlící v obvodě Ostrava Jih a občané z Nové Bělé a v Hrabové, a to v záležitosti úniků zápachů z některých výrobních hal. Tento zápach je častým předmětem kritiky na sociálních sítích uvedených obvodů.  Ale nestalo se tak. Přitom příslušné usnesení by mohlo být velmi účinné při řešení tohoto problému.

Neděle, 14.  dubna 2024         V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma