Navigace: Vladimír Slavík > Roušky pro seniory

Roušky pro seniory

 

Tato akce mně  od počátku připadala zvláštní. Proč se vláda stará o tyto záležitosti? Vždyť senioři jsou dospělí a  svéprávní lidé a dovedou se  většinou o sebe postarat sami.  Když ne, tak se obvykle o vše potřebné postarají děti a další příbuzní, resp. sousedé. Pak ještě zde máme místní radnice s  velmi dobře personálně vybavenými sociálními  odbory.  Starostové obcí a místní sociální pracovnice znají potřeby "svých" seniorů nejlépe. Konkrétně v Hrabové se věnuje místní sociální problematice pět úřednic. Jsou tím vytvořeny podmínky, aby pro sociální  potřeby místních občanů, včetně seniorů,  bylo dokonale postaráno.  Doufám, že tomu tak je. 

 Nebo vláda místním samosprávam nedůvěřuje?

Vláda  v Praze by se měla soustředit na důležitější problémy!

 Na akci „Roušky pro seniory“  se vláda ČR  usnesla dne 9. září. Realizací byl pověřen  místopředseda vlády a ministr vnitra  Jan Hamáček. Podléhají mu nejen sklady těchto pomůcek, ale i Česká pošta, která byla pověřena jejich rozvozem s termínem do  18. září  2020.

Nic jsem ale neobdržel. Připadalo mi to zvláštní, a tak jsem poslal v pátek  25.9. na Českou poštu následující  dotaz: „Jsem senior ročník 1935 a nebyly mi doručeny roušky proti koronaviru. Bydlím v Ostravě- Hrabové, Slínová 8. Proč se tak stalo? Děkuji za informaci“.

Druhý den přišla z Prahy  následující odpověď:

„Pošta doručovala roušky  dle seznamu, který obdržela od Ministerstva vnitra ČR. Pokud jste roušky v domovní schránce nenalezl, máte možnost se obrátit na libovolnou poštu. Po předložení platného osobního dokladu a podepsání čestného prohlášení Vám bude balíček vydán. Za způsobené obtíže se Vám omlouváme“.

Pochopitelně na poštu nepůjdu. Jednak mne rouškami  od počátku této epidemie  zásobují příbuzní, jednak nebudu riskovat možnost nákazy koronavirem v poněkud stísněných prostorách zdejší pošty. Kromě toho si nejsem jist, jestli na místní poště pořídím, údajně pro Hrabovou měla rozvoz roušek na starosti pošta z Dubiny.

Rád bych věděl, jestli  jsem  z celostátního seznamu seniorů „vypadl“  pouze já, nebo i jiní senioři z Hrabové.  Na místních sociálních sítích o tom nebyla žádná zmínka.

Tentokrát šlo o „prkotinu“, ale příště se může jednat o závažnější záležitost. Třeba kdyby se prostřednictvím pošty musely seniorům rozvážet léky.

27.9.2020       V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma