Navigace: Vladimír Slavík > Smlouva o poskytnutí právní pomoci

Smlouva o poskytnutí právní pomoci

 

 V Registru smluv  byla dne 19.4. 2023 publikována  Smlouva o poskytováních služeb advokátní kanceláří  FMP, v.o.s. s odvoláním na dřívější  smlouvu – viz usnesení RMOb ze dne 9.5. 2018.

Vzpomněl  jsem si na případ, kdy by právní služby oborníků mohly významně změnit postup při revitalizaci oblasti Pilíků v letech 2017 – 2018.

  Ve stejné  situaci jako Hrabová byl tehdy i  Paskov, Fryčovice, Krmelín, Staříč, Sviadnov, Žabeň.  I v těchto obcích byly významné plochy negativně  zasaženy  důsledky důlní činnosti dolu Paskov. Ten ukončil svou činnost v roce 2017. Pro obnovení původního stavu krajiny byly v procesu EIA stanoveny požadavky, jejichž realizace měla odstranit všechny ekologické zátěže, vzniklé dřívějším využíváním.  Ve všech uvedených obcích dospěli k závěru, že se při formulaci a vymáhání  těchto požadavků neobejdou bez právní pomoci. Tu jim poskytla  advokátní kancelář Mgr. Jiřího Kubaly z Frýdku Místku.

Neučinil tak MOb Hrabová, a výsledky jsou tristní. Pilíky jsou stále využívány jako ČOV, nebyl splněn požadavek na gravitační napojení nádrží na Lesní potok. Nebyl splněn požadavek z roku 2018 na vypracování  odborného posudku, který by stanovil budoucí vodní režim nádrží.  Nebyl vznesen nárok na  obnovu historické dopravní komunikace po bývalé hrázi rybníka Pilík z Hrabové do Mitrovic.  Byl dokonce zamítnut i požadavek na  odstranění flotačních  kalů ze dna nádrží.  Nebyla jednáno ani o možnosti zrušení  průsakového kanálu a čerpačky č. 3.

Z těchto i z dalších důvodů se nedaří vytvořit  z této oblasti rekreační oblast pro Hrabovou a okolí tak, jak to popisuje  Strategický plán Hrabové.

22. 4. 2023    V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma