Navigace: Vladimír Slavík > Současná situace Hrabovských listů

Současná situace Hrabovských listů

 

Každý to máme jinak. Ta mladší generace má své specifické  priority a Hrabovské listy je  pravděpodobně příliš nezajímají. U  těch starších občanů je to jiné. Dobře si pamatují děje minulé a velmi se zajímají o současnost. Třeba aby mohli srovnávat, jak to bylo kdysi a jak to je dnes.

Pro tyto účely je vhodný i místní časopis. Když je dobře vedený, tak to je neocenitelný zdroj různých informací.  Takové byly Hrabovské listy v minulých letech pod vedením Petra Žižky. Poslední číslo vyšlo v listopadu 2019. Možná nikdo mimo mne  neurguje tak vehementně  obnovení jejich vydávání!

Nijak se za to nestydím, pokládám to za svou povinnost občana Hrabové z té starší generace.

Početl  jsem si zápisy ze zastupitelstva a zjistil následující:

Na zasedání dne 4.3.2020 starosta sděluje, že bylo vypsáno výběrové řízení na post šéfredaktora. Oznámil, že se již přihlásili  tři zájemci.

Na zasedání dne 6.5.2020 vznesla občanka Kročková následující dotaz: Hrabovské listy budou nebo nebudou? Odpověď starosty: Ano, budou,  nový redaktor je občan Hrabové, který má ještě své dosavadní pracovní povinnosti, chtěli jsme číslo na léto, ale zřejmě bude první vydání až po prázdninách.

Na zasedání dne 20.5.2020 má občanka Tomisová dotaz k HL a starosta odpověděl takto: nový šéfredaktor musí mít k této nové práci svolení zaměstnavatele. Do diskuse se zapojil  Ing. Orkáč, který kritizoval způsob výběrového řízení.

Komentář HN: Vůbec mě to netěší, ale výběrové řízení na nového šéfredaktora se nepovedlo.  Bylo zahájeno v únoru a v srpnu se stále nic neděje. Takže vydání dalšího čísla Hrabovských  listů  je v nedohlednu. Příliš to nesvědčí  o organizačních a jiných schopnostech současných radních.

Ale co jsme si  do zastupitelstva zvolili, to  tam máme. 

20.8.2020    V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma