Navigace: Vladimír Slavík > Teče do tělocvičny ZŠ

Teče do tělocvičny ZŠ

 

Doposud jsem byl přesvědčen, že městský obvod Hrabová příkladně pečuje  o technický stav  budovy  naší základní školy.  V minulosti byla opravena a zateplena střecha celého objektu,  průběžně se  pečuje o fasádu a okna, dle potřeby se provádí různé stavební úpravy  uvnitř budovy.  Pečuje se i o areál před a za školou.

Proto mne velmi překvapila informace, kterou  jsem si přečetl  na str. 9 v Hrabovských listech č. 5/2022. Pan ředitel  Mgr. Radek Pollo sděluje veřejnosti, že by přivítal přestavbu školní  tělocvičny na novou sportovní halu, a mezi jinými argumenty uvádí  i špatný stav střešní  krytiny tělocvičny.

Naivně jsem se domníval, že pověření  úředníci  ÚMOb Hrabová průběžně sledují  technický stav nejen bytových domů, ale i dalších objektů, které má ve své správě městský obvod  Hrabová, včetně budovy ZŠ.   Asi se tak neděje.

Tento problém doposud  neřešila ani školská rada naší základní školy. Jejími členy jsou i pan starosta Igor Trávníček a zastupitel  Ing. Radomír Orkáč.

 Dešťová voda na podlaze tělocvičny  je nepřípustná. Doufejme, že jde o místní poruchy, které jsou snadno opravitelné.  Horší to bude v případě výměny krytiny na celé střeše tělocvičny. Má  plochu  750 m/2 a náklady na opravu  by byly nemalé. V rozpočtu na rok 2022 nejsou. Kdo za to nese zodpovědnost?

11. 5. 2022     V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, netstránky doporučují happytrail.cz - cestování s úsměvem