Navigace: Vladimír Slavík > Unikátní nápad

Unikátní nápad

 

Dnes ráno jsem poslouchal na televizi Polar vystoupení  Jiřího Jurečky, starosty nedalekých Hoštálkovic. Hovořil o výstavbě obce, a také o tom, že si pořídili i zimní kluziště.

Zajímaly mne podrobnosti, a našel jsem je  ve zpravodaji „Hošťálkovický signál“.

 Jsou v letošním březnovém čísle uvedeného časopisu v článku  „Hošťálkovické kluziště přineslo spoustu zábavy a radostí“.

  Kluziště je provozováno již 12 let. Do velkorozměrové plachty se zvednutými okraji se na zimu napustila voda  a po zamrznutí se začalo bruslit.  V posledních letech nemrzlo, a tak se ani nebruslilo.

Starosta Jureček se obrátil o pomoc na magistrát, a díky městské  dotaci byl v roce 2020 zakoupen  chladicí agregát i s minirolbou. Od „Ostravar arény“  dostali zdarma vyřazené hokejové mantinely a pro kluziště pořídili i umělé osvětlení. To umožňuje  využití kluziště až do pozdních nočních hodin. Využívají je místní i přespolní občané,  spolky a školy, nadšenci pro hobby hokej, ale i profesionální hokejisté pro individuální trening.  Dokonce se zde konají i rodinné a jiné oslavy.

Další informace o tomto kluzišti jsou i v „Hoštálkovickém signálu“ v prosince roku 2021.

Městský obvod Hošťálkovice je malá obec (1750 obyvatel)  na severním okraji Ostravy. Mnohaletým, úspěšným  a velmi oblíbeným starostou je zde  Mgr. Jiří Jureček. V dnešním vystoupení v Televizi Polar se zmínil i o tom, že Hošťálkovice vděčí za úspěšný  rozvoj především dotacím z městského rozpočtu. Díky tomu mají nejen kvalitní infrastrukturu, ale dokonce i kluziště s  ledem. Taková veřejná „pochvala“ města od starosty městského obvodu je výjimečná.

Nepochybuji o tom, že toto sportovní zařízení by bylo velmi  populární i v Hrabové, a možná i výdělečné. Jako optimální prostor se mi jeví  buď školní hřiště nebo  areál TJ Sokol.

Pan starost Hrabové Igor Trávníče  nedávno oznámil, že z minulých let zůstalo v městské pokladně 30 mil. Kč. Jaký náklad by vyžadovalo zřízení  „rozebíratelného“ zimního kluziště? Odhaduji maximálně 3 mil. Kč. Možná, by nám na to přispělo i město. Když přispělo Hošťálkovicím, tak proč ne Hrabové.

30. 7. 2022   V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma