Navigace: Vladimír Slavík > Veřejná beseda o "Centru Hrabové"

Veřejná beseda o "Centru Hrabové"

 

Z iniciativy pana starosty se včera konala v budově bývalé školky na Šídlovci beseda na výše uvedené téma.

Přednášejícím byl  ostravský architekt David Kotek. Věnuje se této problematice profesně, je členem odborné komise, která je poradním orgánem Rady města

 O  průběhu a výsledcích této akce  budou  občané Hrabové  určitě informováni v červnových Hrabovských  listech.

Poprvé se o budování centra Hrabové zmínil starosta Igor Trávníček na zasedání zastupitelstva v prosinci 2017. Vrátil se k tomuto tématu až po delší době, a to v Hrabovských listech č. 6/2021.   Oznámil  občanům, že  nevyšel jeho plán s vypracováním architektonického řešení  budoucího středu Hrabové prostřednictvím Katedry architektury VŠB – Technické univerzity. Dodané materiály byly pro tento účel  nepoužitelné. Stejná informace byla zveřejněna i v Hrabovských listech č. 9/2021.

V Hrabovských listech č. 3/2022 pan starosta konstatoval, „že jsme se moc neposunuli v budování centra obce.“ Současně oznámil, že další postup konzultuje se společností, zajišťující urbanistickou koncepci města.

Poznámka HN: Skutečně jsme se od prosince 2017 moc neposunuli.  Ale pan starosta na své sliby nezapomněl . Předpokládám, že včerejší beseda byla pokračováním jeho plánu na vybudování  centra Hrabové.

Oč konkrétně jde? Vlastně se o tom pan starosta zmínil již na zastupitelstvu v prosinci 2017. Jde o budoucí zástavbu v okolí naší radnice. V minulém roce  se zde postavila nová školka a letos se dokončuje přístavba k radnici.

 Je ještě nutno  rozhodnout o další výstavbě na  zbývajících  pozemcích ve správě  MOb Hrabová.  

Pravděpodobně o tom rozhodne až příští zastupitelstvo. To současné se zcela vyčerpalo stavbou nové školky  a přístavbou  k radnici. Na řešení dalších záležitostí již schopnost současných zastupitelů nestačily.  

4. 5. 2022       V.S.

 

 

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, netstránky doporučují happytrail.cz - cestování s úsměvem