Navigace: Vladimír Slavík > Výsledky voleb do evropského parlamentu

Výsledky voleb do evropského parlamentu

Rychlost.cz - poptávka připojení

 

Svět se mění a mění se i politické preference obyvatel Hrabové. Před rokem 1939 zde měla velký vliv sociální demokracie, po roce 1945 vládli v Hrabové komunisté. Návrat k demokracii nastal až po sametové revoluci v roce 1989.

Postupně vznikla v Hrabové zajímavá situace, kdy samospráva  je v rukou místních sdružení, ale řešení evropských a celostátních  záležitosti vkládají občané do rukou politických stran a hnutí, které nemají v Hrabové své místní pobočky. Míním tím hnutí ANO, SPD, Piráty, hnutí STAN, politické strany KSČM a SOCDEM.  Těm dali mnozí místní občané své hlasy i ve volbách do Evropského parlamentu.

 Tyto volby skončily v minulých dnech v Hrabové překvapivě.  Zatímco v roce 2019 přišlo k volbám pouze 944 voličů, bylo jich letos podstatně více, a to 1 266. V čem je příčina tohoto zvýšeného zájmu místních občanů o evropskou a světovou politiku?  Dalším překvapením byl velký počet hlasů, odevzdaných ve prospěch hnutí ANO. Čím si tuto oblibu u občanů Hrabové toto hnutí bývalého komunisty, porevolučního miliardáře a podnikatele zasloužilo? To jsou otázky, na které marně hledám odpověď. A se mnou možná i někteří další příslušníci mé generace.

Úterý 11. června 2024        V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma