Navigace: Vladimír Slavík > Vyšly Hrabovské listy č. 11/2021

Vyšly Hrabovské listy č. 11/2021

 Byly rozneseny dnes dopoledne i  do dopisních schránek  na jižní konec Hrabové a přinesly mnoho zajímavých informací.

Opět oceňuji úsilí  šéfredaktora  Hrabovských listů Ing  Jana  Dvořáka, který se snaží o dobrou úroveň našeho  časopisu, a nemá to  snadné.  Snadnější  to bylo v době, kdy Hrabovské listy vycházely pouze 6 x ročně.

Věnuji se problematice radničních periodik již dlouho.  Jejich  vydavatelé  k nim přistupují různě. Některé jsou vydávány  jako časopisy  místní státní správy, většinou  ale má hlavní slovo místní  samospráva. V menších obcích vychází 6 x ročně, ve větších jednou měsíčně.  To je i případ Hrabové.

V dřívějších letech se  u radničních periodik řešil  problém jejich podjatost, lépe řečeno "střetu zájmů".  Byly často zneužívány k propagaci  názorů současných starostů a jejich podporovatelů. Byla to volební kampaň za obecní peníze.  Náprava se stala po přijetí novelizace tiskového zákona, která umožňuje publikovat názory i opozičním zastupitelům.

Bohužel, v našich Hrabovských listech této možnosti není využíváno. Marně se snažím zjisti příčiny tohoto stavu. Vždyť  kultivovaná diskuse  k různým  problémům by byla přínosem pro  jejich optimální řešení. Koalice nemusí mít vždy pravdu.

Konkrétně tím myslím  diskusi o dalšm využití prostor po bývalých MŠ na Šídlovci, o  umístění  budoucí stavby multifunkční sportovní haly, o  systém parkování aut na Šídlovci, o  zastávce  MHD v blízkosti nové MŠ.

Názory na řešení těchto problémů jsou různé.  Čím podrobněji se o nich bude diskutovat, tím je větší naděje na to, že konečné rozhodnutí bude tím nejlepším.

 A Hrabovské listy mohou být pro tyto diskuse významnou platformou.

3. 11. 2021    V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma