Navigace: Vladimír Slavík > Vyšly Jižní listy č. 6

Vyšly Jižní listy č. 6

 

Radniční periodikum sousedního  městského obvodu  Ostrava - Jih vychází  počátkem každého měsíce a přináší informace, které by mohly zajímat i občany Hrabové. Časopis je k  dispozici i na webových stránkách tohoto obvodu.

Z červnového čísla jsem vybral následujíc zprávy:

Slavnosti Jihu. Pořádají se každoročně v červnu na fotbalovém hřišti TJ NH Ostrava. Jejich cílem je zábava pro dospělé i děti, účinkují i populární  hudební kapely, jako je Olympic, Kali, Monkley, Business, Poetika, Jelen a Buty.  Letos budou v sobotu 18. a v neděli 19. června.

Cyklojízda  Léto na kole. Letošní ročník odstartuje 11. června u Koliby v Bělském lese v 9:30 hod., registrace je o hodinu dříve. Trať vede přes Hrabovou, Paskov, Krmelín, Novou a Starou Bělou, kde je cíl. V každé obci obdrží účastníci razítko do účastnického  průkazu, který bude slosován v tombole v cílové stanici.

Participativní rozpočet. Uzávěrka návrhů občanů na zlepšení života v městském obvodu Ostrava Jih je 30. června. V minulém roce bylo v rámci této akce realizováno workoutové hřiště, dětské hřiště, Bosá stezka, hřiště u ZŠ Krestova, Včelí úly. Inspirace z jiných měst a obvodů: Houpačky pro děti na vozíku, Defibrátory ve městě, Posezení mezi stromy, Ovocný sad s loukou  ve městě.

Fontány na osvěžení ovzduší. Jsou u polikliniky, před kinem Luna, na náměstí SNP,  před  marketem Albert a na Dubině. U fontány na Náměstí Ostrava  Jih jsou i barevné efekty.

Odpoledne u rybářů. Bude 23. června u rybníků Výškovické tůně.  Zábavnou akci  připravuje radnice, Český svaz rybářů a Spolek zahrádkářů.

Koupaliště Jih:  Vodní areál je připraven na novou sezónu. Je zde 50 m bazén, skluzavky, tobogán, a vířivky.   Koupaliště poskytne atraktivní a zdraví prospěšné  vodní  radovánky pro dospělé i pro děti.

Jubilanti městského obvodu:  Požehnaného věku 100 let se dožívá paní Gertruda Cholewiková.

Pozoruhodní lidé z Jihu. Studentka´Ostravské univerzity  Anna Břenková se vypravila do Tanzanie, kde jako  humanitární dobrovolná pracovnice pomáhá sirotkům. Podobné činnosti se věnovala i doma v rámci ostravské Charity.

Soukromá inzerce:  Z patnácti inzerátů jsem vybrat tyto:  Dům bylinek – Zdravá výživa. Adresa: Tlapákova 11.   Ojeté vozy – Škoda plus. Adresa: Horní 122.   Odvezu-přivezu. Tel.: 732 66 40 40. Hodinář –sběratel koupí i nefunkční hodinky. Tel.: 777 311 101.

Tyto a další zajímavosti si můžeme přečíst v posledním  čísle Jižních listů.

5. 6. 2022    V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma