Navigace: Vladimír Slavík > Vyšly květnové Jižní listy

Vyšly květnové Jižní listy

 

Některé zprávy a informace v květnových Jižních listech mohou zajímat i občany Hrabové. Vybral jsem to podstatné z několika  následujících:

"Léto na kole"  propojí obvody a obce. Šestý ročník této oblíbené cyklotour se skuteční 10. června, start je  v 9:30 u restaurace  Koliba v Bělském lese.  Jede se po trase  Stará Bělá, Nová Bělá, Hrabová, Paskov. Cílová stanice je tentokrát v Krmelíně. Na vybraných stanovištích bude možno získat razítko na účastnickou kartu, kterou zájemci obdrží před startem. Účastníci s razítky ze všech stanovišť obdrží v Krmelíně malé občerstvení zdarma a mohou se zapojit do tomboly.  Bližší informace jsou na webových stránkách letonakole.cz.

Návrhy na ocenění „Osobnost Jihu“:  Návrhy lze zasílat do 25. května. Musí obsahovat jméno, příjmení, bydliště a  důvody, proč by měl nominant získat ocenění  Osobnost Jihu. Současně je nutno uvést jméno, příjmení a kontakt  navrhovatele.

Předzahrádky: Také letos je vyhlášena soutěž o  nejkrásnější předzahrádku. Fotografie předzahrádek včetně informace, kde se přesně nachází a údaje o kontaktní osobě je možno zasílat do 15. září 2023.  V loňském roce byla nejpůvabnější předzahrádka oceněna ta, která zdobí ulici Kosmonautů v Zábřehu.  Návrh poslala Dagmar Mastiliaková.

LIDL ve Výškovicích:  S výstavbou nového supermarketu se počítá na místě bývalého  obchodního centra ODRA ve Výškovicích. Stavba má být zahájena v roce 2024.

Strom roku:  Tipy do druhého ročníku soutěže Strom roku na Jihu lze posílat do 10. srpna 2023. Přihlásit lze listnaté, jehličnaté i ovocné stromy. K tipům nutno dodat fotografii  stromu a doplňující informace – druh, přibližné stáří a místo, kde se strom nachází. Vloni zvítězil dub letní, který roste na ulici Horymírova z Zábřehu.

Senior Taxi: Poprvé vyjel  4. dubna 2017 a dosud  dříve narození  najeli během  80 tisíc jízd přes 850 tisíc kilometrů.  Celkem jezdí nyní  6  Taxi vozů, cena  je stále 25 Kč za jednu jízdu kamkoliv v rámci celé Ostravy. Průkazku má 2 830 uživatelů starších 77 let. Radnice městského obvodu Ostrava jih dosud podpořila tuto zvýhodněnou dopravu částkou 23 milionů Kč.

Participativní rozpočet:  Již osm let se mohou občané městského obvodu Ostrava Jih podílet na  projektech, které pokládají za potřebné.  Letos došlo k navýšení celkové částky z původních 10 na 13 milionů korun.  S ohledem na inflaci se  navýšila i hodnota jednoho projektu na 3 mil. Kč. Z minulých let se dokončuje relaxační zóna v Základní škole Krestova, téměř hotový je  dětský přírodní ráj v Mateřské škole Bohumíra Dvorského, kde vznikl útulný prostor pro hry dětí.

7. 5. 2023    V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma