Navigace: Vladimír Slavík > Z archivu HN: Cyklistické trasy přes Hrabovou

Z archivu HN: Cyklistické trasy přes Hrabovou

 

Navazuji tímto na mou nedávnou informaci v Hrabovských novinách o cyklostezkách,  vedoucí přes území naší obce.

Zdrojem poučení mi byla studie „Aktualizace koncepce rozvoje cyklistické dopravy na území města Ostravy“. Tuto studii projednalo a schválilo v minulém roce  zastupitelstvo města .  

Mezi trasami cyklostezek jsou tam uvedeny i ty, které prochází i přes náš městský obvod. Jde o následující:

Trasa A: Polanka – Stará Bělá – Hrabová – Slezská Ostrava.

Trasa C: Hrabová – Vítkovice – Mar. Hory.

Trasa E: Hrabová – Slezskoostravský hrad – Hrušov Vrbice.

Trasa P: Hrabová průmyslová zóna – Hrabová Statek – Ostrava -  Bobrovníky.

Trasa 6064: Hrabová – Vratimov – Bartovice – Šenov.

 Bohužel,s ohledem na můj věk je již nemohu osobně na svém kole otestovat. A závidím těm mladším, že mohou.

Stavba cyklostezek stojí spoustu peněz. Podle současných pravidel platí  budování tzv. páteřních cyklostezek zcela město Ostrava a stavbu těch  místních platí z jedné poloviny městské obvody a z druhé poloviny město Ostrava.

V podmínkách Hrabové se mi jeví jako zajímavá budoucí  cyklostezka po levém břehu Ostravice směrem do Beskyd. Překážkou je ale údajný negativní postoj Paskova. Možná se tyto problémy podaří vyřešit jednáním mezi představiteli sousedních samospráv.

11. 3. 2019     V.S.

Aktuální  komentář HN: K tomuto tématu mne vedly informace o současných cenách pohonných hmot. Při ceně cca 40  Kč za litr asi mnoho občanů začne ve větším měřítku využívat jízdní kola. V Hrabové máme ideální cyklostezku Šídlovec – Statek.  Vyžaduje však opravu a modernizaci. Kdy se asi uskuteční?  Za významný v oblasti cyklostezek jsem považoval úkol, který obdržel Ing. Dvořák na jednání komise VDE dne 1.12.2021: „Řešení problematiky nových cyklostezek- Ing. Dvořák prověří možnosti a kontakty na MMO.“ Zajímalo by mne, jak úspěšně  Ing. Dvořák splnil tento úkol. V dalších zápisech  komise VDE o tom není žádná zmínka. Příležitostně se na to zeptám Ing. Skalského.

15. 4. 2022     V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, netstránky doporučují happytrail.cz - cestování s úsměvem