Navigace: Vladimír Slavík > Z archivu HN: Konec mateřské školy na Příborské ulici

Z archivu HN: Konec mateřské školy na Příborské ulici

 

V srpnových Hrabovských listech pan starosta občanům Hrabové  oznámil, že se z původních budov  školky na ulici Příborská a Viktora  Huga přemísťuje vnitřní vybavení do nové budovy školky, která bude slavnostně otevřena 27. srpna.

Doposud se nevědělo, zdali  po zrušení MŠ na ul. V Huga bude  na Šídlovci nadále fungovat školka na ul. Příborské. Určitě by to uvítali rodiče zde bydlících malých dětí, a to především  z praktických důvodů.  Jde o docházkovou vzdálenost a s tím spojené časové úspory.

Asi existují  závažné důvody, které  neumožňují zachování  této  MŠ. Je škoda, že  tyto nebyly  podrobně vysvětleny, třeba na stránkách Hrabovských listů. Kompetentní osobou pro vysvětlení  by byl pan starosta  Igor Trávníček nebo paní ředitelka  Mgr. Alica Strnišťová.

Je skutečností, že  požadavek na zachování  školky na Příborské ulici pro děti ze Šídlovce  nebyl pojat v roce 2018 do volebních programů místních volebních stran.  Výjimkou byl volební  program volební strany Starostové a nezávislí – KPH. Bohužel, zastupitel MUDr. Rostislav Gromnica,  zvolený za tuto stranu do zastupitelstva,  nevyvinul žádné úsilí pro splnění tohoto volebního slibu.

Podle hrabovské kroniky vznikla školka na Šídlovci brzy po ukončení výstavby 1. etapy tohoto sídliště, konkrétně v letech 1940 -  1942. Své rané dětství v ní prožilo několik generací obyvatel Šídlovce. A nyní tato školka, bez bližšího zdůvodnění, končí.

Kupodivu nikomu to nevadí!  Nezaznamenal jsem žádné protesty, žádné žádosti o vysvětlení. V čem je asi příčina tohoto nezájmu?  

8. 8. 2021      V.S.

Aktuální komentář HN: O zániku školky na Příborské ulici rozhodlo zastupitelstvo na svém mimořádném zasedání  již 31. ledna 2018.  V únoru 2022 byla část objektu nabídnuta hrabovských skautům jako klubovna, což tito přijali. V květnu 2022 se oznamuje záměr na pronájem bývalé školky  – viz oznámení č. 74 na Úřední desce MOb Hrabová.  Vznikají zde dvě otázky: 1) Proč se objekt školky nenabídl k pronájmu již mnohem dříve?  Příjmy z nájmu od září 2021 mohly být významným přínosem pro obecní pokladnu. 2) Kam se vystěhují skauti?

29. 5. 2022      V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma