Navigace: Vladimír Slavík > Zajímavosti z rubriky "Aktuality"

Zajímavosti z rubriky "Aktuality"

 

Jde o aktuality, zveřejňované na webových stránkách městského obvodu. Jejich počet se v letošním roce výrazně zvýšil. Možná na tom má podíl nový správce těchto stránek. V měsíci dubnu mne zaujaly zejména následující:

3. dubna: Kulturní komise pořádá turnaj ve stolním tenise. Můj komentář: Když ping-pong je oblíbený v Paskově, Vratimově, Nové a Staré Bělé, tak proč by se nemohl hrát i v Hrabové?  Dlouho se čekalo na iniciátora a organizátora, a ten se nyní našel. Je jím pan Martin Veselý, člen kulturní komise.

18. dubna: Vyhlášení výběrového řízení na pozici „ Referent - bytový technik“. Pracovní náplň: Správa budov, předávání a převzetí bytů a nebytových prostor, administrativa spojena s opravami a investičními akcemi v rámci svěřeného úseku. Požaduje se vysokoškolské nebo vyšší odborné vzdělání, plat je v 10. platové třídě. Můj komentář: jde o velmi náročnou práci, ne každý má pro ni předpoklady a schopnosti.  Považuji za správné, aby tato funkce byla obsazována pouze na základě výběrového řízení. Podle mého názoru vyžaduje péče o tak tak rozsáhlý bytový a nebytový fond, jakým disponuje MOb Hrabová, dva pracovníky. Šetří se zde na nepravém místě. Jak je možné, že až nyní se provádí pasportizace bytů?  Vždyť od převzetí bytového a nebytového fondu do správy MOb již uběhlo 10 let. Bytovému fondu je nyní věnována zvýšená péče, a to díky příkladné iniciativě radního Ing. Tomáše Gajce (revitalizace bytových domů) a bytové komise, kterou vede místostarostka Ing. Květoslava  Hrabovská (pasportizace bytů). Z velké části  tito dva radní nahrazují práci příslušného referenta ÚMOb.

19. dubna: Oznámení o výběrovém řízení na uvolněný byt. Můj komentář: Na Úřední desce jsem si přečetl, že se jedná o byt o velikosti 1+1 o ploše 41,21 m/2 s minimální výši nájemného 130 Kč/m/2/ měsíc. Konečně se i v Hrabové změnil názor na nájemní bydlení!  „Sociálních bytů“ má Hrabová dostatek, a nájemné 5 375 Kč vzhledem k průměrným platům  považuji stále za velmi výhodné. Uvidíme, jak dopadne výběrové řízení.

22. dubna: Druhá diskotéka v kulturáku. Můj komentář:  První diskotéka se konala 10. února, a fotodokumentace Iony a Libora Hromádkových na webových stránkách svědčí o tom, že byla hojně navštívena. Diskotéky organizuje komise pro děti a mládež pod vedením Ing. Lenky Śmigové.  Tato komise vznikla s určitým zpožděním, až  únoru 2023, a bylo to velmi dobré rozhodnutí.

Čtvrtek, 24. dubna 2024       V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma