Navigace: Vladimír Slavík > Zastupitel Ing. Orkáč tvrdí, že píši ptákoviny

Zastupitel Ing. Orkáč tvrdí, že píši ptákoviny

 

Dnes ráno  jsem v Hrabovských novinách psal o tom, že na tělocvičně naší ZŠ je vadná střecha a že zodpovědnost za to má ÚMOb Hrabová. Také jsem napsal, že to doposud neřešila školská rada, které je členem i Ing. Orkáč.

Pan zastupitel  Ing. Radomír Orkáč mi k tomu vzápětí napsal:

Na špatný stav střechy jsem upozornil  já,  bylo to loni při prezentaci rozšíření  tělocvičen. Teče i do jídelny a proto jsem říkal, že náklady na rekonstrukci  tělocvičny jsou podhodnocené.

Ve školské radě nejsem, byl jsem na podruhé odvolán. Poprvé porušili odvoláním zákon a MMO  odvolání mé osoby zrušil. 

Příště radši napište mne, který si věci před  zveřejněním a napsáním ověřuje, aby nepsal ptákoviny, které se objevily  ve vašem  článku.  Odpovědný není  úředník  nebo Orkáč.  Samospráva to ví  již rok a půl ode mne a nehodlá to řešit.

Obratem jsem pisateli odpověděl takto:

 Podle mne jsou pravidelné revize střechy ZŠ v povinnostech  správce tohoto objektu.  Tím je MOb Hrabová. Pokud jde o členy školské rady, jsou pro mne oficiálními  údaji ty, které jsou  na webových stránkách školy.

Odpověď Ing. Orkáče byla stručná:

Komu není rady, tomu není pomoci.

Usoudil jsem, že jde o problém generační. Má  generace preferovala  logické myšlení, teď je to asi jinak.

Kdo je  podle Ing. Orkáče zodpovědný  za  technický stav  naší školy?  Podle mne její správce, a tím je MOb Hrabová. Stanovisku Ing. Orkáče (odpovědný není úředník nebo Orkáč) vůbec nerozumím.

Kde se může občan dozvědět složení školské rady? Podle mne na webových stránkách této školy. Mezi sedmi členy je i jméno Ing.  R. Orkáče. Na posledním zasedání školské rady dne 30. 8. 2021 byla podána informace o pokračování členství  Ing. Orkáče ve školské radě za zřizovatele.  A  přítomen byl i Ing. Orkáč. Proč nepožádá  dodatečně  o zrušení svého jména v tomto úředním  dokumentu?

11. 5. 2022     V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, netstránky doporučují happytrail.cz - cestování s úsměvem