Navigace: Vladimír Slavík > Informace, komunikace, "zpětná vazba" > 17.1.2022: Očkování proti koronaviru

17.1.2022: Očkování proti koronaviru

Očkování proti koronaviru.

Brzy po vypuknutí této nemoci  se imunologové, vakcínologové a další odborníci shodli, že jediným reálným řešením při likvidaci této pandémie  je očkování.  V ČR  bylo zahájeno v lednu 2021, a to vakcínou Pfizer , vakcínou John+Johnson  a vakcínou Moderna. Přednost měli  senioři +80.  Očkovalo se v nemocnicích  a v rychlne vznikajících očkovacích centrech. Druhá dávka následovala za  cca 8 měsíců, třetí, podpůrná, cca za 5 měsíců po druhé. Myslím, že očkování  proběhlo bez potíží, kdo chtěl, tak byl naočkován.

 Každodenně byl průběh vakcinace sledován v televizi, význam  vakcinace  vysvětlovali  nejen imunologové a vakcínologové, ale i poslanci, senátoři, ministři zdravotnictví, hejtmani a primátoři.I předseda vlády opakovaně občanům doporučoval,aby se nechali naočkovat. Ochrání tak nejen zdraví své, ale i svých příbuzných. Přesto stále existuje  významná skupina občanů, kteří očkování  odmítají.

Od počátku očkování se zdůrazňovalo, že je žádoucí zapojit do této akce i praktické lékaře. To proto, že  mají důvěru  svých  pacientů, znají jejich zdravotní stav a občané většinou respektují doporučení obvodních  lékařů. Také cestování do ordinace praktika  je  ve srovnání s městskými očkovacími centry většinou snadnější.

 Nutnost zapojení praktiků do očkování zdůrazňoval  především prezident lékařské komory   MUDr. Kubek a další odborníci i politici. MUDr. Šonek, předseda Sdružení praktických lékařů,  upozorňoval na to, že ne všichni lékaři mají k  očkování  podmínky. Zdůrazňoval jejich  vysoké časové vytížení způsobené  Covidem, vypisování neschopenek a žádanek na PCR testy, nutnost  standardní péče o pacienty atd.

Celkem se do očkování zapojily asi dvě třetiny  z celkového počtu cca  5 000 praktiků. Informace  o průběhu očkování přinášela a stále přináší televize. I když v posledních dnech již ne tak často.

V lednových Hrabovských listech vyšel článek MUDr. Menšíka  s názvem „Jak se zbavit koronaviru?“

V úvodu článku pan doktor informuje, její příznivcem celoplošného  povinného očkování. Na adresu těch, kteří ho odmítají argumentuje, že očkování  funguje již přes  200 let a to s obrovskými úspěchy.   Zmiňuje se i o „antikampani“, kterou pokládá za nežádoucí a vyzývá všechny občany Hrabové, aby se nechali  očkovat.

Nezmínil  ale, jestli se očkuje i  v místní ordinaci. Tato informace nebyla doposud  místními sdělovacími prostředky poskytnuta.

17. 1. 2022    V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma