Navigace: Vladimír Slavík > Informace, komunikace, "zpětná vazba" > 23.6.2019: Mediální prostředky v Hrabové

23.6.2019: Mediální prostředky v Hrabové

Mediální prostředky Hrabové

Pokud jde o sdělování  informací o dění v obcích,  tak díky novým technologiím jsme svědky vzniku  dříve nevídaných forem  sdělování  různých zpráv a informací.  To vše díky internetu. Dosavadní  informační  prostředky (obecní rozhlas, obecní časopis) jsou doplňovány  novými, především  webovými stránkami a v poslední době  především  FB.

 Ve svém dnešním článku se zaměřím na místní skupiny  FB.

V současné době v Hrabové vyvíjí aktivitu  dvě skupiny. Skupina Hrabová a skupina Ostrava -Hrabová.

Skupina Hrabová má 1058 členů  a jejími správci a moderátoři jsou Milan Slíva a Radomír Orkáč. Jejich posláním je informovat občany Hrabové  o všech místních událostech.  Některé zprávy přebírá  tento FB z webu Hrabova. info.

Druhá skupina, Ostrava-Hrabová,  má 313 členů. Správci a moderátoři jsou Rostislav Gromnica, Martin Slepička a manželé Poláčkovi. Dali si za úkol informovat místní občany o dění v obci se zaměřením na místní radnici a na zastupitelstvo. Mezi zveřejňovanými  informacemi jsou často i články z  Hrabovských novin.

Vítám  tyto formy projevy svobody slova s velkou radostí. Ale nemohu si nepovšimnout,  jak malý ohlas mají tyto aktivity v široké veřejnosti.

Tím míním  počet občanů, kteří reagují na sdělované informace. V případě skupiny Ostrava- Hrabová to je v poslední době pouhých cca 6  občanů ( J. Dvořák, M. Veselý, S. Holiš, Jiří Slepička, Jan Slepička, Š. Tomisová). Je pro mne velká záhada, proč těchto diskusí se nezúčastňuje více lidí.

Velice bych si přál, aby konečně v Hrabové vzniklo místo, na které by každý občan mohl zaslat svůj dotaz, námět nebo jinou připomínku s vědomím, že obdrží brzkou  kvalifikovanou odpověď.

Za ideální považuji takovou mediální platformu, na které si dotazy i odpověd i mohou přečíst i ostatní občané. A také s možností vyjádřit svůj názor.

Bohužel,  doposud v Hrabové tato mediální platforma neexistuje. Nemohou ji nahradit ani současné  místní  skupiny FB.  

Vše je v rukou nastupující generace. Doufám, že se poučila z chyb  svých otců a dědů. Ale nelze vyloučit i alternativu,  že se nepoučila.

23. 6. 2019    V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma