Navigace: Vladimír Slavík > Informace, komunikace, "zpětná vazba" > 9.5.2021: Facebook skupiny Hrabová

9.5.2021: Facebook skupiny Hrabová

Facebook skupiny Hrabová

Včera ráno se v mé e-mailové  poště objevila tato zpráva:

Vladimíre, odteď jste členem skupiny Hrabové. Vaše žádost o přijetí do skupiny Hrabová byla schválena. Teď můžete v této skupině přidávat příspěvky a komentáře. S pozdravem tým Facebooku.

Byl jsem tím velmi překvapen, nikdy jsem žádost o přijetí do této FB skupiny nepodal.

Zjistil jsem si o ní toto: Vznikla v roce 2014 a  má nyní  2061 členů. Správu FB  zajišťuje M. Slíva, Ing. Orkáč a web Hrabova.info.  Pokud jde o věkové složení, tak odhaduji, že převládají občané  cca do 35 let.  Je však zastoupena i generace střední. Občanů starších  60 let je minimální počet. Já se svými 86 lety bych byl úplnou raritou. 

Současná mladá generace se velmi liší od těch předcházejících, a to především nekompromisním prosazováním svých názorů.U této generace nelze nevidět vysoký stupeň vzdělanosti, znalost jiných zemí, jiných kultur a i cizích jazyků.  

 Významná skupina příslušníků mladé generace  se zaměřuje na budování profesionální kariéry, na budování „ rodinného hnízda“, na založení rodiny, na výchovu dětí. Nezůstává čas ani energie na jiné činnosti včetně těch, které jsou spojeny se samosprávou obce.

Samospráva obce je  vysoce náročná  činnost, vykonávaná volenými občany. Ne vždy o tyto funkce mají zájem ti povolaní. Sporná rozhodnutí samosprávy  jsou pak kritizována těmi, kteří se z různých důvodů na této činnosti  nechtějí podílet.

A tito kritikové  současných volených orgánů samosprávy  se velice rádi houfují pod křídly  různých Facebookových skupin včetně skupiny FB  Hrabová.  

 Mezi těmito je pouze několik,  kteří prošli „volebním ohněm“ a mají právo hovořit  jménem svých voličů. Je to Ing. Orkáč, M. Slíva a občas M. Houžvička.   

Tím v žádném případě neznevažuji názory těch ostatních. A také mám pochopení pro   jejich  často i oprávněné  kritické postoje k činům  současné samosprávy.

 Pokud členové této skupiny mají  skutečný zájem na různých zlepšeních, je nezbytné konat a  málo kompetentní občany ve vedení obce  nahradit těmi  schopnějšími.  Příležitost k tomu bude již brzy, příští komunální volby se konají na podzim roku 2022.

9. 5. 2021      V.S.

 

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma