Navigace: Vladimír Slavík > Korespodence se zastupiteli > Má korespondence se zastupitelem panem Igorem Trávníčkem

Má korespondence se zastupitelem panem Igorem Trávníčkem

Pana Trávníčka jsem poprvé oslovil v červnu loňského roku, tři měsíce po  sněmu  ODS Hrabová, a to v souvislosti s plněním volebního programu této dlouhodobě nejsilnější politické strany v Hrabové.

V odpovědi na můj dopis uvedl tehdy pan Trávníček mimo jiné toto:

„Jistě víte, že jsem předsedou místního sdružení jen krátce. Stejně tak jsem relativně krátce i členem ODS. Dlouho jsem politiku vnímal pouze pasivně a necítil jsem valnou potřebu se angažovat. Ke vstupu do ODS mě nakonec donutila obrovská arogance některých politiků. No a k rozhodnutí ucházet se o uvolněné místo předsedy MS ODS mě zase dovedlo přesvědčení, že se tahle potápějící loď dá a musí zachránit. Já jsem pravičák, vždy jsem ODS volil a věřím ji i přes tu hromadu afér. Beru je jako daň za to, že tato strana má, na rozdíl nově vzniklých politických s.r.o., dlouhou historii, za kterou se na ni nabalila spousta „individuí“. Potápějící loď ale krysy opouštějí – v to věřím“.

Podruhé jsem již pana zastupitele a místostarostu Igora Trávníčka oslovil asi před měsícem takto:

Vážený pane místostarosto, možná že o tom nevíte, ale získal jste mé sympatie a obdiv v době, kdy to ODS v Hrabové neměla lehké. Bylo to vloni v březnu, kdy jste na sněmu přijal funkci předsedy. Kdo tehdy věřil, že ODS v Hrabové vyhraje komunální volby? Stalo se tak a nyní jste místostarostou. Umím si představit problémy s tím spojené. Máte své zaměstnání, rodinu a teď ještě tak časově náročnou funkci. Já věřím, že to zvládnete. I když se osobně neznáme, mám určité informace od paní Mařenky Stárkové, které velmi důvěřuji.

Jak možná víte, vytvořil jsem asi před rokem webové stránky s názvem Hrabovské noviny. Chci být i ve svém pokročilém věku ještě užitečný pro své spoluobčany a tak píši různé články na různá témata, které jsou možná i zajímavé a možná i užitečné. Mou aktivitu podporuje i to, že čtením těchto materiálů věnuje svůj čas cca 40 – 50 občanů.

V letošním roce jsem si předsevzal, že prostřednictvím mého webu zprostředkuji kontakt mezi našimi zastupiteli a mými čtenáři.

Obracím se proto i na Vás s následujícími otázkami:

1. Jaký je podle Vašeho názoru největší problém současné Hrabové?

2. Předpokládám, že členové rady dle své kvalifikace a vzdělání se specializují na určitý okruh činností. Jak je to u Vás? Čemu se míníte přednostně věnovat?

3. Ve volbách jste získal důvěru významného počtu voličů. Jakým způsobem máte v úmyslu během funkčního období s těmito občany komunikovat a informovat je o plnění volebního programu ODS Hrabová a o své činnosti zastupitele a místostarosty?

Předpokládám, že odpovědi na tyto otázky budou zajímavé i pro čtenáře Hrabovských novin.

S přátelským pozdravem Vladimír Slavík.

Od odeslání tohoto dopisu již uplynulo více jak měsíc  a odpověď žádná nepřišla. A tak se čtenáři Hrabova.info a Hrabovských novin nedozví, jaký problém pokládá pan místostarosta v současné době v Hrabové za nejzávažnější. Je to nedostatek peněz na realizaci abciciózního programu současného vedení radnice? Nebo stále rostoucí dopravní zatížení Hrabové? Nebo nebezpečí povodní? Nebo výsledky  loňské finanční kontroly Magistrátu města Ostravy?

Také odpověď na druhou otázku by mohla zajímat naše čtenáře. Vždyť dělba práce je základním předpokladem úspěšné činnosti, a to i ve veřejné správě.

Bez odpovědi zůstala i třetí otázka, pro každého politika jistě velmi důležitá. Přízeň voličů je velmi vrtkavá a zastupitelé, kteří se nemůžou vykázat úspěšnou činností mají malou naději na znovuzvolení.

Tuším příčiny nekomunikace některých zastupitelů za ODS s Hrabovskými novinami. Je pro ně výhodné následovat příkladu pana starosty, který nedávno prohlásil, že je ochoten komunikovat s veřejností pouze prostřednictvím Hrabovských listů.

                        25. 2. 2015. V. S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma