Navigace: Vladimír Slavík > (Místní komunikace) > 26.7. 2023: Několik poznámek k "Příčnici"

26.7. 2023: Několik poznámek k "Příčnici"

Několik poznámek k „Příčnici“

„Příčnice“ je místní název pro část místní komunikace „K Pilíkům“ mezi  tabulí č. VI na stezce V. Závady až ke křížení s ulicí Bělskou. Délka této části  „příčnice“  je asi 600 m, na její trase je propustek přes Ščučí,  vede kolem areálu Jezdeckého klubu Na Rozvodí, a také po okraji významného krajinného prvku Na rybnících.

Jde o hliněnou  hráz bývalých rybníků Nový a Starý Hurt.  Její udusaný povrch byl vyhovující pro dřívější  dopravní prostředky, kterými byly koňské potahy. Ale  nyní je to místní komunikace, po které jezdí i motorová vozidla. Výsledkem jsou díry, výmrazky a  výtluky. Ty  vadí cyklistům, koloběžkářům, a také těm, kteří zde jedou na invalidním vozíku. Mezi tyto patřím i já.

Pokud by nešlo o místní komunikaci, tak se s tím nedá nic dělat. Ale místní komunikace musí mít určité parametry za které zodpovídá její správce. Na prvém místě je  sjízdnost, a to celoročně. Pokud je plná děr a kaluží, tak o její sjízdnosti  lze pochybovat. A taková  je nyní  tato „příčnice“.

Marně se snažím zjistit, kdy se bude opravovat. Místní úřednice paní Moskalová, která má „na starosti“ MK je toho názoru, že by se oprava měla financovat z kapitálových fondů. Místní úřednice paní Králová, která má na starosti investice, se  k tomuto problému  nevyjadřuje.  „Bobříka mlčení“ k havarijnímu stavu „příčnice“ drží i garant za dopravu  místostarosta Ing. Orkáč. Ale tento problém je natolik aktuální, že se dříve nebo později musí řešit. Snad k tomu přispěje i tento můj článek.

26. 7. 2023    V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma