Navigace: Vladimír Slavík > Ostatní > 10.11.2014: O vývěsních tabulích

10.11.2014: O vývěsních tabulích

                                               O vývěsních tabulích.

 

                Připomínka pana Mirka Houžvičky na nedávném zasedání zastupitelstva k vývěsním tabulím mě přiměla k tomu, že jsem se vydal je podrobněji prozkoumat.

                Musím se panu Houžvičkovi omluvit: nejsou používány pouze k propagaci hudebních skupin určených pro mládež a podobných nepodstatných atrakcí, ale je to svým způsobem podobný sdělovací prostředek, jako je místní časopis a  místní rozhlas. Nalezl jsem tam volební program ODS a jejich kandidátní listinu, pozvání na letecký den do Mošnova, na dýňové vyřezávání do restaurace U lípy, inzerát krejčovství RW styl, pozvání na výlov rybníka v Mitrovicích, na výstavu králíků,na sokolské hřiště a dokonce propagační materiál nových webových stránek Hrabova.info.

                Pochopil jsem v plném rozsahu připomínku pana Houžvičky, že vývěsní tabule velmi špatně reprezentují Hrabovou. Přesně si pamatuji, kdy byly instalovány. Bylo to v r. 1994. Již tehdy byly připomínky, že jejich konstrukce je nevhodná a že chytí tabule na jižním konci Hrabové. Nevhodnost konstrukce je v tom, že vývěsní plocha  je špatně chráněna před deštěm. A tabule na jižním konci Hrabové dodnes nebyla instalována.

                Nelze přehlédnout jejich sešlost věkem. Konkrétně u tabule naproti Mostní ulice již část stříšky a pracovní plochy chybí. Tabulím schází pravidelná údržba, odstraňování opotřebených a poškozených plakátů a připevňovacích pomůcek.

                Mě na těchto tabulích nejvíce vadí absence osobní zodpovědnosti za tuto, zřejmě nepříliš důležitou část obecního majetku. To se čeká až na připomínku občana, aby nastala náprava?

 

                10.11. 2014.   V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma