Navigace: Vladimír Slavík > Ostatní > 11.7. 2022: Rozvoj kanalizace v městských obvodech

11.7. 2022: Rozvoj kanalizace v městských obvodech

Rozvoj kanalizace v městských obvodech

Na webových stránkách SMO jsem si přečetl článek „Město Ostrava ve spolupráci s OVaK pokračuje ve zlepšování kvality služeb“.   Článek byl napsán  2.6. 2021.

Dozvěděl jsem se následující informace:

-Do rozvoje kanalizace  v městských obvodech investuje každoročně  velké částky jak OVaK tak město.

-V roce 2020 byla postavena kanalizace Nová Bělá III. etapa  (25,7 mil. Kč), kanalizace Koblov, kanalizace Polanka  IV. etapa, kanalizace Plesná II. etapa.

-V roce rok 2021 má město Ostrava investovat do kanalizační sítě 800 mil. Kč. V následujících pěti letech to bude  v průměru  500 mil. Kč. Přednostně budou řešeny volné kanalizační vyústění  do řek a potoků.

V roce 2021 byla v Nové Bělé zahájena stavba „Kanalizace Nová Bělá II. etapa“  s termínem realizace  listopad 2021 – duben 2023. Stavba má 12 etap, během kterých se  vybuduje nová   jednotná kanalizace po celé délce Mitrovické ulice včetně připojení  stok z přilehlých ulic.  Investorem stavby je Ministerstvo financí a Statutární město Ostrava.     Zakázka byla zadána „v rámci procesu odstranění ekologických škod vzniklých před privatizací těžebních společností v souvislosti s restrukturalizací hutnictví a s revitalizaci ve vymezeném území“. Předmětem zakázky je rekonstrukce nevyhovujícího stavu  jednotné kanalizace v Nové Bělé.

Závěrečná poznámka: Při psaní tohoto článku jsem si vzpomněl na dobu mé vojenské služby.  Někteří  vojáci  si uměli zajistit dobré jídlo, pití, oblečení a i časté opušťáky. Závistivcům říkali: „Voják se snaží, voják má“.  Naznačovali  tím dobré styky s vlivnými osobami,  především s vedoucím  vojenské kuchyně, místní  prodejny ARMY,  a  také s nadřízenými důstojníky.

Platí to asi i o některých  starostech městských obvodů. „Starosta se snaží, starosta  má“.  Zde nejde pouze o  dobré styky  starosty s vlivnými osobami, ale především o  jejich organizační schopnosti a komunikační dovednosti.  Podle přísloví „Komu se nelení, tomu se zelení“.

11. 7. 2022    V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma