Navigace: Vladimír Slavík > Ostatní > 15.6. 2023: Léto na kole

15.6. 2023: Léto na kole

Léto na kole

Byl to již pátý ročník této oblíbené cyklistické akce, které se pravidelně zúčastňuje několik stovek cyklistů všech věkových kategorií. Registrace účastníků je vždy u Starobělské koliby v Bělském lese na území  pořadatele, kterým je MOb Ostrava jih. Jede se na trase Stará a Nová Bělá, Hrabová, Paskov, Krmelín.  V každé z těchto obcí si nechají účastníci  jízdy potvrdit na účastnické kartě průjezd. Cestou se mohou přidat i „neregistrovaní“ cyklisté. Ti, co mají všechna razítka, obdrží  v Krmelíně zdarma občerstvení a mohou se zúčastnit tomboly.

Propagace této akce byla velmi dobrá, plakátky s informacemi byly na plakátovacích plochách ve všech účastnických obcích, a také na webových stránkách. Z neznámých důvodů nebyla zveřejněna přesná jízdní trasa, což znemožnilo účast neregistrovaným zájemcům na  této akci.

Konkrétně v Hrabové: vloni se jelo po Domovské ulici  na sokolské hřiště, pak kolem Mostní ulice přes most a po cyklostezce kolem Ostravice do Paskova. Jak se pojede letos, to se veřejnosti nesdělilo.

Z různých míst jsem se dozvěděl, že letošní akce byla velmi úspěšná. Hledal jsem na webových stránkách a na facebooku Hrabové podrobnou zprávu, ale nic jsem nenašel. Našel jsem ji na facebooku obvodu Ostrava jih, kde byla zveřejněna tato informace:

„V sobotu 10.6. 2023 jsme společně již popáté projeli ostravskými obvody Jih, Nová Bělá, Stará Bělá, Hrabová a městem Paskov do cílového Krmelína na Obecní veselici! Všichni, kdo projeli trasu a získali razítka do karty, si pochutnali na gulášku či klobáse. Šťastlivci vylosovaní v tombole odjížděli také s dárkovými balíčky. Na rozjezdu hrála kapela HEC, potěšila i zpěvačka Petra Göbelová a zpěvák Ivo Šindel. Díky všem, kteří si s námi užili fajn neděli, zasportovali a poznali okolí!“

Informace na facebooku obvodu Jih byla doplněna osmdesáti foto ze všech míst jízdy. V Hrabové bylo pořízeno několik snímků z Kulturního domu a z parkoviště.

Otázka na závěr: proč nebyla zveřejněna trasa této cyklojízdy přes Hrabovou?  Mnozí občané, kteří se z různých důvodů nemohli zúčastnit,  tak přišli o možnost účastníkům jízdy alespoň  zamávat.

15. 6. 2023    V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma