Navigace: Vladimír Slavík > Ostatní > 21.2.2016: Ostravský informační servis

21.2.2016: Ostravský informační servis

Ostravský informační servis

K tomuto  dnešnímu článku mě inspiroval komentář Milana Slívy, který jsem  četl na Hrabova.info. Komentuje tam mimo jiné odvolání šéfa Ostravského informačního servisu pana Radima Chytky.  

Šlo o typickou politickou trafiku pro vysloužilého ostravského funkcionáře a poslance  ODS, který získal  vedoucí post v OIS v době, kdy tato strana vládla Ostravě společně s ČSSD.

Uvedená organizace (OIS) by mohla mít v oblasti  informatiky velmi důležté místo. O měla? Neměla. Potvrzuji tímto slova Milany Slívy, který napsal, že jako Ostravák nezaznamenal, že tato organizace, placená z veřejných prostředků existuje a vyvíjí nějakou činnost. Já také ne. Za hlavní nedostatek považuji zcela nedostatečnou prezentaci a propagaci. Většina občanů Ostravy vůbec neví o její existenci a o službách, které poskytuje.

A to byl, podle mého názoru, důvod k odvolání Radima Chytky z jeho funkce. Ne politické pletichy, jak naznačuje Jan Dvořák.  Tak to již v životě politiků chodí: chvíli jsi nahoře, chvíli dole. Nikdo je nenutí  vstupovat  do  této  speciání oblasti lidské činnosti.

 Politická kariéra je  zváštní způsob podnikání, kdy politik dává občanům k dispozici své schopnosti v tvrdé soutěži s jinými politiky  a podle výsledků buď uspěje nebo také ne.   A Radim Chytka v závěru své politické kariéry  neuspěl a po mnoha letech je nyní nahrazen novým politikem, shodou okolností naším spoluobčanem a zastupitelem z Hrabové, Janem Šumberou.  Doufejme, že tento bude úspěšnější   a  OIS se stane i pro občany Ostravy potřebnější než tomu bylo doposud.  Dost mi vadí, že tato funkce nebyla obsazena na základěvýběrového řízení.

Vůbec si nedělám iluze o motivech, které vedou  některé občany ke vstupu do politiky. Vzhledem k mým životním zkušenostem jsou to bohužel  někdy i  peníze nebo jim adekvátní prebendy.

 Stokrát mohou místní tzv. neuvolnění  zastupitelé zdůrazňovat, že tomu tak není, že jejich hlavním motivem je služba veřejnosti. Pokud je mi známo,  nikdo z nich ještě nevěnoval své finanční odměny za svou politickou  činnost (a  často za nečinnost)  na humanitární a podobné účely. Nebo alespoň jejich část.

Občané to mohou svým politikům „spočítat“ pouze u voleb. Bohužel většinou této možnosti nevyužívají. Snad se časem polepší.

21. 2. 2016  V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma