Navigace: Vladimír Slavík > Ostatní > 24.10.2021. Koronavirus opět ožívá

24.10.2021. Koronavirus opět ožívá

Koronavirus  opět ožívá

Novinář Petr Jiříček  napsal v Novojíčínském  deníku.cz,  že v úterý 19. 10. 2021 bylo v MS kraji potvrzeno 600 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvíce od letošního jara. V průměru čtyři pětiny nakažených  nejsou očkovaní pacienti. A v kraji, který má navíc nejmenší proočkovanost napříč republikou, se začíná bít na poplach.  Nemocnice opětně zakazují návštěvy a prognózy nejsou dobré.

 Zajímá mne situace v Hrabové.  Zjistit údaje o  proočkovanosti  v jednotlivých městských obvodech  Ostravy je obtížné. Pravděpodobně  tyto statistiky vůbec neexistují.

Z pohledu  občana hodnotím organizační a technické zajištění očkování v Ostravě  velmi dobře. První dvě dávky jsem obdržel v očkovacím středisku Městské nemocnice na Varenské ulici, třetí dávku na Černé louce.  Vše se dělo na vysoké profesionální úrovni  bez  zbytečného časového zdržení.

Patřím do skupiny občanů  nad 85  let. Málokdo z nás má  doma počítač s internetem,  také pohybové  schopnosti sou již  velmi omezené.  Mnozí jsou  odkázáni  při zajišťování některých životních potřeb na pomoc příbuzných.  V mém případě to je má dcera.  Zajistila mi  termín očkování,  dopravu tam i zpět.  Jsem jí za to vděčný,  pro mne v mém věku by  organizační zajištění očkování  bylo nereálné a případné  onemocnění koronavirem  fatální.

Ale mají všichni staří občané děti, které  bydlí nedaleko a mají možnost se průběžně starat o své rodiče?

Odhaduji, že v Hrabové žije  asi 200 občanů, starších 85 let.  Z nich možná  50 může  mít problémy si zařídit vlastními silami nebo pomocí příbuzných, známých, případně  sousedů,   očkování.

Zajímalo by mne,  jestli se tímto problémem zabývá místní veřejná správa. Konkrétně odbor sociální  pod vedením Mgr. Tajchmanové  nebo komise pro občanské záležitosti  pod vedením Mgr. Strnišťové a komise zdravotní pod vedením MUDr. Gromnice. Možná by se o tuto záležitost  měla zajímat i radní paní Jiřina Kelnarová, která má zdravotnictví ve své gesci.

Jelikož  nikdo z představitelů naší veřejné správy  v záležitosti  očkování proti koronaviru se mne nedotázal, zdali nepotřebuji pomoc, tak si myslím, že  naše radnice považuje tuto záležitost za soukromý problém  každého občana.  Nejsem přesvědčen, že je to tak správně.

24. 10. 2021     V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma