Navigace: Vladimír Slavík > Ostatní > 3. 12. 2023: Demagogie proti zdravému rozumu

3. 12. 2023: Demagogie proti zdravému rozumu

Demagogie proti zdravému rozumu.

Podle slovníku cizích slov je demagogie „nesvědomité úsilí směřující k získání přízně pro vlastní prospěch“.

Setkal jsem se v posledních letech s projevy demagogie dvakrát.

Poprvé v roce 2018, kdy tehdejší vedení obce rozdalo majitelům zahrad  211 ks kompostérů, každý v ceně cca 3 000 Kč. Proč se tak stalo?  Občané, vlastnící zahradu, pokud usoudili, že tato nádoba je pro ně přínosem, tak si ji koupili za vlastní peníze v roce cca 1995, kdy se tyto výrobky vyskytly v tuzemských obchodech. Ale když je to zadarmo?  O kompostéry byl pochopitelně velký zájem, a obecní pokladna přišla zbytečně o cca 600 tisíc Kč. To proto, aby se zvýšila popularita tehdejšího vedení obce.

Podruhé se demagogie vedení obce projevila i v tyto dny. Usoudil jsem tak po přečtení rozhodnutí RMOb o zakoupení propagačních materiálů a přečtení zápisu v Registru smluv ze dne 20. 11. 2023, podle kterého bude cena tohoto nákupu 241 tis. Kč. Těmito „propagačními materiály“ jsou batohy, butylky z nerezové oceli, deštníky, ponožky pánské, ponožky dámské atd. Pod pojmem „propagační materiály“ jsem si doposud představoval odznáčky, psací potřeby, poznámkové bloky, možná i publikace o Hrabové, ale nikdy ne butylky z nezeru. Opět v této akci spatřuji demagogii, snahu zalíbit se některým občanům, a to i  s použitím peněz z obecní pokladny.

Neděle, 3. prosince 2023     V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma