Navigace: Vladimír Slavík > Ostatní > 31.10.2014: Místní rozhlas se probudil

31.10.2014: Místní rozhlas se probudil

                                               Místní rozhlas se probudil.

 

            V minulých dnech po dlouhé době jsem vyslechl hlášení místního rozhlasu. I když je náš amlión nový, trochu to v něm chrčí. Přesto jsem vyrozuměl, že na Šlejharové ulici se našla /nebo ztratila?/ kočička a majitel si může zavolat na telefonní číslo nálezců. Ihned jsem si vzpomněl, jak se nám nedávno ztratil náš kocour a my ho tři dny hledali. Nakonec se našel zavřený na půdě. To bylo radosti!

            Nejprve technická poznámka: Tak jak kdysi bubeník před vlastním hlášením bubnoval přiměřenou dobu nutnou pro shromáždění posluchačů, tak i před vlastním hlášením místního musí být po určitou dobu vysílán zvukový signál. Aby občané stačili otevřít okno nebo vyběhnout ven.

             Kdysi se po tuto dobu vysílala vhodná hudební melodie. Pak nastaly problémy s autorskými právy a hudba se přestala vysílat. Možná, že povinné autorské poplatky nejsou příliš vysoké a obecní rozpočet by to unesl. Zabýval se s tím vůbec někdo na našem úřadě?
            Náš místní rozhlas by bylo vhodné využívat k různým účelům i v budoucnu. Škoda, že si to nedala do volebního programu žádná politická strana. Asi se tento požadavek  jevil jako příliš nicotný pro tyto důležité dokumenty.

             Občané by určitě uvítali hlášení podobného typu: „ Zveme všechny občany s dětmi na Dýňové vyřezávání, které se koná 19.10. v hostinci U lípy“. „Tuto sobotu a neděli bude uzavřen kruhový objezd u Makra“. „Na sokolském hřišti se hraje 26.10. fotbal Hrabová- Třebovice.  „Ustavující zasedání nového zastupitelstva se koná 5.11. v 17. hodin“. Atd.

             Třeba se tato vysílání provádí a pouze my na Slínové ulici je neslyšíme. Pak se panu tajemníkovi hluboce omlouvám.

            Vzpomínám si na doby, kdy místní rozhlas blahopřál občanům k různým rodinným událostem – k narozeninám, jmeninám, svatbě a k různým dalším výročím. Pochopitelně s hudbou. Možná, že by zájemci o tuto pozornost  rádi zaplatili i příslušný autorský poplatek. Nikdo se jich však neptal. Nebo to naši zastupitelé vyřešili za nás?

 

            31.10. 2014.  V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma