Navigace: Vladimír Slavík > Ostatní > 9.11. 2022: Můj včerejší výlet

9.11. 2022: Můj včerejší výlet

Můj včerejší výlet

Slunné a teplé počasí mne přimělo místo obvyklého odpoledního odpočinku uskutečnit (možná letos poslední)  projížďku na mém elektrickém invalidním vozíku. Mým cílem bylo nové workoutové hřiště, kterému  říkám „workoutové hřiště u hřbitova“. Možná, že se tento název ujme.

Jel jsem po obvyklé trase Slínová – Paskovská  - Na Hurtu – K Pilíkům – Poplužní – Domovská.  Na Paskovské mne zastavila Policie ČR,  s otázkou, proč  nejedu po chodníku. Vysvětlil jsem jim, že na chodníku jsou překážky, které můj invalidní vozík nezvládne. Konkrétně vyvýšené okrajníky na výjezdu z bočních ulic. Uznali tento argument, zasalutovali a odjeli.

Na další trase nevznikly žádné komplikace. Ulice „K Pilíkům“  je stále plná děr, včetně úseku, kde nedávno skončila instalace veřejného  osvětlení.  Mé očekávání,  že paní Moskalová má v plánu opravu poškozené vozovky nezbytnými  výkopy pro kabely veřejného osvětlení se nenaplnilo. Proč asi? Přitom to není otázka peněz, částka v rozpočtu pro tyto účely vykazuje úspory.

Na workoutovém hřišti byl pouze jeden sportovec, mladý muž ve věku asi 30 let. Bydlí na Dubině, informace o tomto hřišti  má od známých, a přišel si to vyzkoušet. Nejvíce času strávil na cvičebním prvku „nízká bradla“, na kterých posiloval svaly na rukou.

Také jsem si vyzkoušel některé prvky a nakonec  jsem skončil  na lavičce u piknikového stolu  a podle dokumentace kontroloval, zda vybavení tohoto hřiště  má všechny prvky, které má mít.

Zjistil jsem, že schází stojan pro kola a lavička, sloužící pro odpočinek . Lavička je  podle technického popisu  tvořena dvěma svařenci, ukotvenými do betonových patek a dřevěnými modřínovými  latěmi pro sedací a opěrnou část. Stojan pro kola  se skládá ze tří části: dvou sloupků  a nerezové trubky, která slouží pro zachycení kol za sedlo.

Pak jsem delší dobu přemýšlel, proč  se ve veřejném prostoru objevila zpráva, že  „dne 4. 11. 2022  toto hřiště převzala paní Králová  od zhotovitele do užívání“. Žádná  zmínka o dvou chybějících prvcích nebyla zmíněna.

Proč na to poukazuji? Jsem ze staré školy, kde platila zásada: „kamarády buďme, ale dluhy sobě plaťme“.

Míním tím závazky zhotovitele, uvedené ve Smlouvě  o dílo. Zakázka měla být ukončena dne 30. 10. 2022 a ještě dne 8. 11. 2022 na tomto hřišti chybí dva prvky.  Nebylo převzetí tohoto hřiště dne 4. 11. 2022 předčasné? Vždyť za každý den zpoždění musí zhotovitel zaplatit smluvní pokutu ve výši 0,2% z částky 698 538 Kč, tj. 1 396 Kč. Proč  je paní Králová k firmě Fitnema s.r.o.  tak vstřícná?

9. 11. 2022      V.S.

 

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma