Navigace: Vladimír Slavík > Volby a volební programy > 30.11.2018: Výsledky voleb v SMO

30.11.2018: Výsledky voleb v SMO

Výsledky  komunálních voleb  2018  v Ostravě.

Povolební  vyjednávání  již skončila, emoce se uklidnily, takže je na čase informovat čtenáře Hrabovských novin  o současné politické scéně Ostravy.

Jak známo, do  zastupitelstva  města  volí občané všech městských obvodů   55 svých zástupců.

Volby opět vyhrálo hnutí ANO (21 mandátů), následovalo hnutí Ostravak (7 mandátů), KSČM  a ODS (6 mandátů), Piráti (5 mandátů), SPD (4 mandáty) a ČSSD s KDU-ČSL  (3 mandáty).

Po složitém vyjednávání si vítězné  ANO sestavilo  koalici s Piráty, lidovci  a ODS. Ambiciózní Ostravak skončil v opozici.

 Všechna důležitá rozhodnutí budou v následujících čtyřech letech ovlivňovat následující radní: Tomáš Macura (ANO), Radim Babinec (ANO), Martin Štěpánek (ODS), Andea  Hoffanová (Piráti), Zbyněk Pražák (KDU-ČSL), Kateřina Šebestová (ANO), Zuzana Bajgarová (ANO), Martin Bednář (ANO), Zdeněk Nytra (ODS) a David Witosz (Piráti).

Jako  patriot Hrabové musím si postesknout, že se nám opět nepodařilo zvolit nikoho z  Hrabové  do zastupitelstva města.   Aby tam prosazoval oprávněné požadavky našich  občanů. Třeba stavbu nové školky nebo kulturního domu. Nebo tolik potřebných  cyklostezek, vedoucích přes území Hrabové. Nemluvě o  potřebné revitalizaci oblasti Pilíků, ze které by mohl vzniknout unikátní areál pro oddych, sport a poznávání přírody. A to nejenom pro občany Hrabové, ale i okolních městských obvodů.

Pak je zde ještě další problém. Pokud se nepodaří upravit územní plán Ostravy, pak Hrabová se stane dříve nebo později „z moci úřední“ satelitním městečkem. Nebo „panelákem naležato“, jak se těmto sídlištím říká v poslední době. K tomu všemu je tady hrozba „jižní tangenty“, která v případě realizace bude pro Hrabovou úplnou pohromou. Kdo nevěří, ať  si prostuduje platný územní plán Ostravy.

Jenomže nemáme v zastupitelstvu nikoho, který by hájil zájmy Hrabové.  Snad se to podaří až  v příštích volbách.  Pokud se v našich řadách vyskytne jedinec  s potřebnými  vlastnostmi. Tedy osoba bezúhonná  a důvěryhodná s patřičnou přirozenou inteligencí  a s rétorickým nadáním. V daleké minulosti jsme takové osobnosti měli. Jsou o nich informace v místních kronikách a v publikacích Martina Slepičky.   Bohužel, prozatím o takovém občanovi Hrabové  mi není nic známo. Často si kladu otázku, jak je to možné.

A kolik mají v zastupitelstvu města svých reprezentantů ostatní městské obvody? Moravská Ostrava s Přívozem 16, Ostrava-Jih 11, Poruba 10, Slezská Ostrava 7, Mariánské Hory 4, Petřkovice 2, Vítkovice, Stará Bělá, Polanka. Lhotka, Michálkovice po jednom. To se jim to lobuje ve prospěch svých občanů!

30. 11. 2018     V.S.

 

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma