Navigace: Vladimír Slavík > Volby a volební programy > 7.10.2018: Rozjímání nad výsledky voleb

7.10.2018: Rozjímání nad výsledky voleb

Rozjímání nad výsledky voleb.

Vcelku jsem spokojen. V seznamu nově zvoleného zastupitelstva je osm nových jmen.  A  většinou to nejsou žádné  neznámé osobnosti,  ale lidé, kteří se v minulých letech tak či onak snažili být  prospěšní  obci. Jako občané to měli těžké, jako zastupitelé se mohou  nyní zaštítit svým mandátem.  Nadále již nebudou zastupovat  pouze sebe, ale cca 150 svých voličů. A to je velká zodpovědnost. Mezi zastupiteli je i několik  hrabovské veřejnosti poměrně neznámých občanů. Mám tušení, že to nebudou žádné „šedé myši“ nebo „mlčící svingy“, ale mohutná posila naší samosprávy.

 Někteří mí kritici tvrdí, že jsem již „senilní dědek“  a neměl bych se  vměšovat do místní politiky. Ale ještě zdaleka  se necítím být  senilním.  

Výsadou mých 83 let je, že mohu posoudit současnou politickou scénu s určitým nadhledem.  A stále vidím v nedávné historii Hrabové tři období. Po sametové revoluci období rozmachu a a významných změn, pak dlouhé období stagnace, a v uplynulých čtyřech  letech opět „blýskání se na lepší časy“.

Doufám, že si nově zvoleni  zastupitelé  uvědomují  svou zodpovědnost. Stojí před námi období „budovatelské“. Tedy realizace náročných investicí, především stavby nové MŠ a kulturního domu. A doba si přeje i stavbu dalších objektů, které postupně vytvoří „srdce Hrabové“.

Jako nezávislý pozorovatel nemohu nevidět aktuální problémy Šídlovce. Konkrétně problematiku parkování „našich miláčků“   a také nutnost  privatizace určitého počtu obecních bytů ve starší  části sídliště.

Ve střední a jižní části obce nás čekají  problémy,  související s očekávanou výstavbou nových RD, což je spojeno nejenom  s vysokými náklady na potřebnou infrastrukturu, ale také  se začleněním nových obyvatel do občanských struktur naší obce. Aby se cítili „hrabovjany“ a ne pouhou „náplavou“ .

Je pro mě stále nepochopitelné, že se naše samospráva   tak nedostatečně zajímá  o budoucnost vodních nádrží  Pilíky včetně okolí. A také o  potenciální „hrozbu“, která má název Jižní tangenta.  I to jsou závažné úkoly pro nové zastupitelstvo.

Po skončených volbách předpokládám, že nově zvolené orgány (rada, komise výstavby, finanční a kontrolní výbor) se budou uvedenými  a dalšími důležitými  problémy Hrabové zodpovědně zabývat.

Jako pragmatik, technokrat a realista  musím na závěr  mého dnešního  komentáře  zmínit následující problém:  Z čeho budeme platit nejbližší investice? Co když se  nepodaří získat na stavbu MŠ dotaci? Vůbec bych se neobával přemýšlet o půjčce. Hrabová má čím ručit a úroky z hypoték jsou celkem přijatelné.

A pokud budu živ, neopomenu čas od času komentovat na stránkách Hrabovských novin činnost nově zvoleného zastupitelstva a jeho orgánů. Doufám, že to mí čtenáři  ocení. Je jich stále poměrně hodně.

7. 10. 2018     V.S.

 
© vladimirslavik.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma